#GalerijaCentrs

Articles

Filmas “Mana brīvība” mediju brokastis BURZMĀ

Vērojot Vecrīgas jumtus, varētu noticēt, ka ir 1989. gads – tā pirmdienas rītā varēja nodomāt filmas “Mana brīvība” komanda, aktieri un galvenās varones Alīcijas prototipa Itas Kozakevičas Atmodas laika domubiedri un līdzgaitnieki, kuri sapulcējās mediju brokastīs – garšu un notikumu telpā @burzma.lv –, lai svinīgi noskatītos filmas jauno treileri un dalītos atmiņās par Atmodas laika notikumiem, Itu Kozakeviču un filmas tapšanas procesu.

Režisore Ilze Kunga-Melgaile stāstīja par filmu “Mana brīvība”, tās aizkulisēm, galvenās varones prototipu Itu Kozakeviču, filmas komandu un aktieriem, kā arī iepazīstināja un vārdu deva Itas Kozakevičas laikabiedriem – Dainim Īvānam, Artim Ērglim un Vladimiram Ždanokam –, kuri bija ieradušies, lai dalītos savās atmiņās par Atmodas laiku un Itu Kozakeviču. Savukārt aktieri – galveno lomu atveidotāji Ērika Eglija-Grāvele un Gints Grāvelis; kā arī Mārtiņš Upenieks un Andris Morkāns ­– stāstīja par iejušanos savās lomās, sadarbību ar režisori un pārsteigumiem, ar kuriem saskārās filmas uzņemšanas procesā. Sarunā piedalījās un režisores stāstījumu papildināja arī filmas producente Aija Bērziņa no “Tasse Film” studijas, bez kuras šī filma nebūtu tapusi.
Sarunu vadīja – Inga Zālīte.

Vārds “drosme” izskanēja no visiem šodienas mediju brokastu runātājiem, kad tika pieminēta Ita Kozakeviča, lai arī katram ar viņas stāstu ir atšķirīga pieredze. Jautājot filmas režisorei Ilzei Kungai-Melgailei, ar kādu sajūtu viņa vēlētos, lai skatītājs aiziet pēc filmas noskatīšanās, viņa atbildēja: “Es vēlētos, lai filma cilvēkus ierosinātu gribēt dzīvot, celties, kaut ko darīt, piepildīt savu dzīvi un priecāties, ka dzīvojam mūsu valstī – brīvā Latvijā!”

Social media