#GalerijaCentrs

Raksti un stāsti

ADWARDS žūrija BURZMĀ

12.septembra vakarā pie manis vakariņās viesojās ADWARDS žūrijas pārstāvji. ADWARDS ir radošās izcilības festivāls, kurš notiek jau 17 gadus un kurā tiek apbalvoti labākie reklāmas, dizaina un citu radošo industriju darbi. 

Festivāla darbi tika iesniegti un vērtēti vairākās kategorijās: integrētās kampaņas, TV & radio, interaktīvie un digitālie risinājumi, drukas māksla & dizaina meistarība, preses un vides reklāma, zīmola stāsts, sabiedriskās attiecības, netradicionālā komunikācija, pasākumi un sponsorēšana, zīmola saturs un izklaide, radošās izcilības eksports.

Darbus vērtēja 15 žūrijas locekļi no 11 valstīm, intensīvākajām diskusijām notiekot klātienē Rīgā. Šie 15 žūrijas locekļi strādā trīs grupās, lai veidotu daudzveidīgāku un objektīvāku skatījumu uz festivāla darbiem, turklāt 12 no viņiem ir starptautiski eksperti. 

Burzmā tikās kategoriju “drukas māksla & dizaina meistarība”, kā arī “preses un vides reklāma” žūrijas komanda, un žūrijas prezidents Huans Garsia Eskudero (Juan García-Escudero) no aģentūras TBWA \ ESPAÑA, kurš ir strādājis vairāku pasaules līmeņa festivālu žūrijās. 

Šajā žūrijas komandā bija dizaina eksperti Lietuvas, Igaunijas, Islandes un Polijas pārstāvji – 

  • Matīss Zvaigzne, Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina katedras vadītājs
  • Adam Glowacki, grafikas dizaina eksperts, vecākais radošais direktors. McCann, Polija
  • Dóra Haraldsdóttir, radošā direktore, vairāku starptautisku dizaina konkursu žūrijas dalībniece. Brandenburg, Islande
  • Pärtel Vurma, vadītājs un galvenais dizaineris, Igaunijas vadošās digitālās aģentūras Velvet pārstāvis
  • Valerija Žilėnienė, izainere un partnere. iepakojuma dizaina aģentūras etiquette vadītāja, Lietuva

Pa dienu bija noritējušas vairāku stundu garas diskusijas, vērtējot Latvijas darbus – grafiskā dizaina, izdevniecības, telpas un pieredzes dizaina un citu risinājumu jomās, bet vakarā devāmies uz Burzmu nosvinēt padarīto darbu un klātienes iepazīšanos. Vairāki žūrijas pārstāvji īpaši novērtēja Vīnkalnu picu, jo biju viņiem stāstījusi, ka šī ir labākā pica Latvijā, kura pagājušogad saņēmusi arī European Street Food awards galveno balvu. Kungi atzinīgi novērtēja dažādas alus šķirnes (šķiet, viens bija kaut kāds ogu alus, bet es biju tik pārsteigta par to īpašo kombināciju, ka tagad precīzi nevaru pateikt, no kura menu tas bija). 
Ieradāmies tieši tad, kad rietēja saule un uz mazās terases viņi bija sajūsmā par skaisto Vecrīgas ainavu. Žūrijas prezidents, dodoties uz Rīgu, nebija zinājis, cik te ir skaisti, bet tagad ir gatavs braukt uz Rīgu speciāli ceļojumā, jau kopā ar savu ģimeni. 

LATVIAN ART DIRECTORS CLUB ir biedrība, kura rūpējas par radošo nozaru meistarības un profesionālo standartu izaugsmi, izglīto, iedvesmo un iedrošina esošo un nākamo radošo talantu paaudzi, nodrošina pieredzes un informācijas apmaiņu starp nozares profesionāļiem un sabiedrību.

Social media