#GalerijaCentrs

Raksti un stāsti

Vercīgas sirds tās jumtos

Ko tur liegties – Vecrīga ir Rīgas pilsētas senākā daļa un pilsētas centrs, kā arī tūristu iecienītākā atpūtas un izklaides vieta. Vai Tu zini, ka 1997. gadā Rīgas vēsturisko centru UNESCO iekļāva Pasaules mantojuma sarakstā? Bet šoreiz ne par vēsturi, bet ar skatu nākotnē.

Zini to sajūtu, kura rodas, staigājot pa Vecpilsētas ieliņām. Tā ir māju, siltuma un vienlaicīgi nemitīgas, bet miermīlīgas kustības sajūta. Daudzi brīnās, kāpēc Burzma ir tapusi Vecrīgas 4.stāvā. It kā tik neloģisks lēmums – kāpt augšup tur, kur tusiņš notiek uz ielām, bet patiesībā stāsts ir par to pievienoto vērtību, ko sniedz vieta un tās atmosfēra. Vieta, kur gribas nākt! Patīkama un saprotama vide, vizuāla pievilcība, dauzīgums un erganomiski ērti risinājumi. Un to piešķir plašais skats, kas paveras uz šo blīvo Rīgas sirds apbūvi, kur māja pie mājas, plecu pie pleca veido maģiju. No Burzmas logiem un terases paveras skats uz šo kustību, uz jumtiem un iespēju vērot to visu no augšas. Nākamais līmenis vecpilsētas burziņam…

Kā uzsver Evija Ķirsone-Slavinska, interjera arhitekte: “Kad mēs atvērām Burzmas logus un ienāca gaisma, tas bija tik sireāli dīvaini, ka tu iznāc un ieraugi, cik tuvu tie jumti ir! Tos ar roku var aizsniegt!”. Video stāstu vairāk par pašu Burzmas tapšanu un pieredzi skati šeit.

Burzma ir garšu un notikumu telpa ir par kopābūšanu, ko apzīmē tās nosaukums. Tā ir viesmīlības un interjera vizionāru radīta telpa ar izteiktu komūnas un piederības sajūtu mūsdienīgiem gardēžiem. Tā iekaro Vecrīgas jumtu kores un ienes tās kustību virs ierastā.

Social media